Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Legnicka Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Gumińskiego w Legnicy - Quest – Spotkania z przyrodą w Zabytkowym Parku Miejskim w Legnicy

Quest „Spotkania z przyrodą w Zabytkowym Parku Miejskim w Legnicy

Quest – Spotkania z przyrodą w Zabytkowym Parku Miejskim w Legnicy

Quest – Spotkania z przyrodą w Zabytkowym Parku Miejskim w Legnicy

Quest „Spotkania z przyrodą w Zabytkowym Parku Miejskim w Legnicy

Ekobiblioteka Legnickiej Biblioteki Publicznej zaprasza do udziału w grze terenowej popularnie zwanej „questem” pn. „Spotkania z przyrodą w Zabytkowym Parku Miejskim w Legnicy”.

Wyprawa prowadzi trasą przyrodniczej ścieżki edukacyjnej po legnickim Parku Miejskim. Uczestnicy dowiedzą się wiele o gatunkach roślin i zwierząt, które są tu na co dzień spotykane. Można zebrać drużynę, lub zmierzyć się samodzielnie z zagadkami Parku.

Zadaniem uczestników jest uważne czytanie wskazówek i rozwiązywanie zagadek. Zebrane na trasie wyprawy litery i liczby będą niezbędne do utworzenia hasła końcowego i otrzymania questowego skarbu. Na karcie wyprawy lub w Paszporcie Odkrywcy odbija się pieczęć potwierdzającą ukończenie „wyprawy”,  a w Księdze Questu potwierdza swoje przejście, wpisując datę i imię lub nick/nazwę użytkownika z systemu www.questy.org.pl.

Karta gry - questu dostępna jest w Ekobibliotece i innych filiach Legnickiej Biblioteki Publicznej oraz na portalu www.questy.org.pl do samodzielnego pobrania PDF i wydrukowania. Grę można również przejść z bezpłatną aplikacją mobilną Questy Wyprawy Odkrywców.

Gra powstała w czasie realizacji  projektu „EkoZgrani - legnickie dni ekologii”, dofinansowanego ze Środków Fundacji ORLEN w ramach  programu „Moje miejsce na Ziemi”.

LINK: https://questy.org.pl/quest/spotkania-z-przyroda-w-zabytkowym-parku-miejskim-w-legnicy

Banery/Logo