Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Legnicka Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Gumińskiego w Legnicy - Dokumenty Życia Społecznego

Dokumenty Życia Społecznego

Dokumenty Życia Społecznego

59-220 Legnica, ul. Piastowska 22
tel. 76 722 60 22
e-mail: dzs@biblioteka.legnica.eu
czynna: poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek: 10:00-19:00
sobota: 9:00-14:00

 Uwaga: w związku z wprowadzonymi oszczędnościami zmianie, do odwołania, ulegają godziny pracy w soboty.


Dokumenty Życia Społecznego funkcjonują w ramach Działu Informacyjno-Bibliograficznego i_Regionalnego Legnickiej Biblioteki Publicznej.

Gromadzone i udostępniane są materiały dokumentujące historię naszego regionu. Zbiór liczy ponad 52 tysiące jednostek. Są to wydawnictwa informacyjne i reklamowe zawierające wiedzę na temat wydarzeń kulturalnych, politycznych, społecznych i gospodarczych.
Należą do nich: katalogi wystaw, zaproszenia, plakaty, ekslibrisy, wydawnictwa informacyjne przedsiębiorstw, placówek kulturalnych i oświatowych, jednodniówki okolicznościowe i foldery.
Dokumenty te stanowią bogate źródło wiedzy o regionie i są istotnym uzupełnieniem księgozbioru regionalnego. Zbiory gromadzone są dzięki życzliwości i współpracy legnickich firm i instytucji oraz osób prywatnych. W dalszym ciągu liczymy na państwa pomoc w dokumentowaniu historii Legnicy i regionu.

Banery/Logo