Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Legnicka Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Gumińskiego w Legnicy - Legimi – wirtualna czytelnia

Legimi – wirtualna czytelnia


Czytelnicy zapisani do naszej Biblioteki, lub do którejkolwiek z pozostałych 40 bibliotek publicznych Dolnego Śląska, mogą uzyskać dostęp do wielu nowości i bestsellerów, a także starszych tytułów (beletrystyka, literatura faktu i inne popularne kategorie) udostępnianych przez portal Legimi. Wystarczy, że na podstawie otrzymanego w bibliotece unikalnego kodu założą konto i pobiorą bezpłatną aplikację Legimi. Wówczas wszystkie, bez wyjątku, e-książki dostępne w abonamencie będą mogli czytać na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku. Oczywiście za darmo. Warunkiem jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej. Aktywowanie kont Legimi jest możliwe tylko przez stronę http://www.legimi.pl/dbpw.

Aktywowanie dawniej założonych kont nowym kodem pozwala zachować wcześniej pobrane książki (e-półka).


Usługa wypożyczania książek elektronicznych udostępniona została dzięki współpracy dolnośląskich bibliotek publicznych z firmą Legimi – jedyną, która oferuje dostęp do e-booków na zasadzie abonamentu. Czytelnicy mogą korzystać z ponad 170 000 tytułów najlepszych autorów – polskich i zagranicznych (w języku ukraińskim ponad 1 500 e-booków).


Banery/Logo