Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Legnicka Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Gumińskiego w Legnicy - Galeria Loża

Galeria Loża

W styczniu 2001 roku powołano do życia Galerię LOŻA, która mieści się w budynku LBP przy ulicy Piastowskiej 22. Prezentujemy tutaj prace artystów związanych z naszym regionem, organizujemy wystawy ilustratorów książek, satyryków oraz fotografii. Ważniejszym prezentacjom indywidualnym towarzyszą katalogi, foldery wydawane przez naszą placówkę.
Wiele materiałów wystawienniczych pochodzi z własnych zbiorów biblioteki.

 

 

DANE TELEADRESOWE

Galeria LOŻA
59-220 Legnica, ul. Piastowska 22
tel./fax: +48 76 722 60 20

 

Wystawy

Szetlandy – moje wyspy

„Szetlandy – moje wyspy” – fotografie Piotra Wajsa

1 grudnia 2023–29 lutego 2024 r.
Miejsce: Galeria „Loża”, ul. Piastowska 22
wstęp bezpłatny; org. LBP

Wernisaż: 7 grudnia /czwartek/, godz. 17.00

Piotr Wajs – urodzony w Legnicy i z tym miastem związany przez większą część życia. Pierwotnie miał zostać technikiem reklamy i grafikiem wizualnym. Jednakże, dzięki legnickiemu Urzędowi Pracy, los skierował go w stronę lokalnych mediów. Pracował jako operator kamery i montażysta m.in. w TV Dami, TV Regionalna, jak i przy innych medialnych projektach. Praca ukształtowała jego punkt widzenia na różne wydarzenia z perspektywy obiektywu oraz przekazu wiadomości.

W 2017 roku wyemigrował na wyspy szetlandzkie. Miały być chwilową odskocznią od Polski, pozostaje tam do dziś. Nie porzucił jednak swojej pasji wciąż oglądając świat przez obiektyw. Fotografia jest dla niego odskocznią, hobby przypominającym o medialnych korzeniach.

Na prezentowanych zdjęciach możemy zobaczyć przede wszystkim dziką florę i faunę niespotykaną w Polsce. Także lokalne wydarzenia, które potrafią ściągnąć turystów z najdalszych zakątków globu. Nie czuje się zawodowcem, lecz pasjonatem starającym się uchwycić to, czego nigdy wcześniej nie doświadczył.

...

Banery/Logo