Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Legnicka Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Gumińskiego w Legnicy - Pomysł 35 – „Deszczowe chmurki”

Pomysł 35 – „Deszczowe chmurki”

Przygotuj dwie białe kartki papieru, kredki, nożyczki, klej, tasiemki, sznurki lub wstążki, trochę waty i rurkę. Na jednej kartce narysuj kształt chmurki, ale wytnij go z dwóch kartek. Czas na sklejanie i wypełnianie. Włóż pomiędzy wycięte kształty watę i sklej ich brzegi. Puszysta chmurka już prawie gotowa. Zdecyduj, czy będzie uśmiechnięta, zaspana, a może zdziwiona?
Doklej do chmurki przygotowane tasiemki, bo będzie to chmura deszczowa. Teraz ze ścinek papieru powycinaj kropelki i np. kółeczka (jeśli masz pod ręką zabawne dziurkacze, również możesz je wykorzystać),  pokoloruj wycięte wzory, a kropelkom dorysuj śmieszne miny.
Czas na ćwiczenia oddechowe, w tej części przyda nam się rurka. Posmaruj chmurkę odrobiną kleju, a potem przenieś na nią swoje papierowe ozdoby, ale za pomocą buzi, słomki i wciąganego przez nią powietrza (wyobraź sobie, że twoja buzia zamienia są w odkurzacz). Udało się? Doskonale! Teraz głęboki oddech i… spróbuj rozdmuchiwać tasiemki i kropelki deszczu, tak by raz poruszały się szybko, a raz powoli. Najpierw z bliska, a potem z daleka. Pamiętaj – oddychaj spokojnie, by nie zakręciło Ci się w głowie.
Wesoła chmurka może być ozdobą Twojego pokoju lub kuchennego okna. Do dzieła!:)
 
 

Banery/Logo