Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Legnica Biblioteka Publiczna - Pomysł 36 – „Gry zręcznościowe z recyklingu (rzut do celu)”

Pomysł 36 – „Gry zręcznościowe z recyklingu (rzut do celu)”

  1. Słonik

Materiały:
– karton, może być szara sztywna okładka z bloku wielkości A3
– farby plakatowe
– gruby pędzel
– nożyczki
– ołówek
– rolka po ręczniku papierowym
 

 

Wykonanie:
Rysujemy na kartonie uszy i głowę słonia, krążki, którymi będziemy rzucać, następnie wycinamy te elementy i malujemy farbami na dowolne kolory. Malujemy tez rolkę po ręczniku. Po wyschnięciu przyklejamy do głowy słonia uszy i rolkę- trąbę. Przyklejamy lub malujemy oczy, ewentualnie ozdabiamy słonia i krążki. Po wyschnięciu mamy gotowa grę.

 


 

 

 

 

 

 
 

 

       

 

  1. Ośmiornica

Materiały:
– kolorowy brystol albo tektura
– rolki po papierze toaletowym
– klej
– ozdoby
– folia aluminiowa lub stara gazeta
 

 

Wykonanie:
Na brystolu rysujemy ośmiornicę i ją ozdabiamy. Do macek przyklejamy rolki i również ozdabiamy, dno możemy zabezpieczyć przyklejając od spodu kółko z papieru. Folie aluminiową lub stare gazety gnieciemy w kulki takiej wielkości aby zmieściły się do rolki.  I gotowe, rzucamy do rolek, kto najwięcej trafi ten  wygrywa.

 

  1. ZŁAP KULKĘ

Materiały:
–  plastikowy kubek
– taśma klejąca
– sznurek/sznurówka/włóczka
– kulka z papieru lub folii aluminiowej (może być piłeczka pingpongowa)
– ozdoby
 

 

Wykonanie:
Na dnie kubka robimy dziurkę, przez którą przekładamy sznurek, w środku wiążemy supełek aby sznurek się nie wysuwał. Do drugiego końca sznurka przyczepiamy taśmą klejącą kulkę z papieru lub piłeczkę pingpongową. Kubeczek dowolnie ozdabiamy i zabawka gotowa. Próbujemy tak podrzucać kulka, żeby wpadła do kubka.

 

 

Banery/Logo