Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij

Legnica Biblioteka Publiczna - Legimi – wirtualna czytelnia

Legimi – wirtualna czytelnia

Uwaga! Od 4 stycznia 2021 roku Legnicka Biblioteka Publiczna wznawia wydawanie kodów do Legimi (wirtualnej czytelni). Obowiązuje nowa pula kodów, co oznacza, że wszyscy czytelnicy, którzy korzystają z Legimi, będą musieli pobrać nowe kody, ponieważ wcześniejsze utraciły ważność. Informujemy, że ze względu na brak środków finansowych w roku 2020 dostęp do audiobooków z platformy Legimi NIE BĘDZIE MOŻLIWY. Można  korzystać wyłącznie z e-booków.

Czytelnicy zapisani do naszej Biblioteki, lub do którejkolwiek z pozostałych 40 bibliotek publicznych Dolnego Śląska mogą uzyskać dostęp do wielu nowości i bestsellerów, a także starszych tytułów (beletrystyka, literatura faktu i inne popularne kategorie) udostępnianych przez portal Legimi. Wystarczy, że na podstawie otrzymanego w bibliotece unikalnego kodu założą konto i pobiorą bezpłatną aplikację Legimi. Wówczas wszystkie, bez wyjątku, e-książki dostępne w abonamencie będą mogli czytać na smartfonie, tablecie, komputerze lub czytniku. Oczywiście za darmo. Warunkiem jest posiadanie ważnej karty bibliotecznej. Aktywowanie kont Legimi jest możliwe tylko przez stronę http://www.legimi.pl/dbpw.

Aktywowanie dawniej założonych kont nowym kodem pozwala zachować wcześniej pobrane książki (e-półka).


Usługa wypożyczania książek elektronicznych udostępniona została dzięki współpracy dolnośląskich bibliotek publicznych z firmą Legimi – jedyną, która oferuje dostęp do e-booków na zasadzie abonamentu. Czytelnicy mogą korzystać z ponad 60.000 tytułów najlepszych autorów – polskich i zagranicznych.

Banery/Logo